TRASY a DISCIPLÍNY GIGATHLON CZECH REPUBLIC 2017

Každý rok má Gigathlon nové vedení tras, jiné vzdálenosti, převýšení a pořadí disciplín. Centrální místo startu a cíle pro rok 2017 je OLŠINA, ideální výchozí bod v blízkosti Národního parku Šumava v okolí Lipenské přehrady. I v roce 2017 nabízíme velkou porci sportu, která obsahuje 2 závodní dny, kdy účastníci absolvují každý den všech 5 disciplín v jiném pořadí.


Vše se opět bude točit okolo krásné Lipenské přehrady, na kterou se oproti premiéře v září 2016 podíváme hned z několika nových zajímavých míst i světových stran. Sobotní trasa bude začínat SILNIČNÍM KOLEM z centrálního místa startu a cíle závodu, kde bude i stanové městečko. Cyklisté se projedou podél Vltavy a dovolíme jim oproti jiným závodům využít i možnosti hákování a jízdy ve skupinkách. Dostanou se až do malebného Českého Krumlova, přes který se budou vracet zpět na místo startu.

Štafetu převezmou PLAVCI, kteří si zaplavou v krásné klidné vodě, kde na ně kromě plavecké části bude čekat i krátký přeběh po souši a již tradiční občerstvovací stanice. Třetí disciplínou bude tentokrát BĚH. Běžecká trať povede více mimo silnice a spíše po lesních stezkách a směřuje napříč krásnou, ale kopcovitou šumavskou přírodou až na start INLINE BRUSLÍ. Na bruslaře potom čeká kouzelná trasa, kde si budou moci naplno vychutnat rychlost svých dobře připravených bruslí.

Po absolvování své trasy, která je delší než v 2016, se nám inlinisté vrátí do místa ze kterého vyjížděli a závěrečný štafetový kolík převezmou bajkeři neboli disciplína HORSKÉ KOLO. Kdo zná Šumavu, ten ví, že trasy pro bikery nemůžou být jiné než krásné a náročné s mnoha dechberoucími výhledy na vlnitou šumavskou krajinu.

RELAX SUNDAY

Nedělní koncept navazuje na premiérový ročník 2016, kdy opět chceme, aby účastníci trávili více času společně a užili si týmovou atmosféru. Po sportovní stránce nebudou nedělní trasy tak dlouhé a náročné jako v sobotu, o to větší důraz klademe na atraktivitu a zajímavá místa, kudy trasy povedou. I pořadí disciplín bude stejné jako při Gigathlon Czech Republic 2016. Otázkou však je, zda povedou trasy stejnými místy? Toto Vám odhalíme až v příštích týdnech.