TRASY a DISCIPLÍNY GIGATHLON CZECH REPUBLIC 2017

Každý rok má Gigathlon nové vedení tras, jiné vzdálenosti, převýšení a pořadí disciplín. Centrální místo startu a cíle pro rok 2017 je OLŠINA, ideální výchozí bod v blízkosti Národního parku Šumava v okolí Lipenské přehrady. I v roce 2017 nabízíme velkou porci sportu, která obsahuje 2 závodní dny, kdy účastníci absolvují každý den všech 5 disciplín v jiném pořadí.


Vše se opět bude točit okolo krásné Lipenské přehrady, na kterou se oproti premiéře v září 2016 podíváme hned z několika nových zajímavých míst i světových stran. Sobotní trasa bude začínat SILNIČNÍM KOLEM z centrálního místa startu a cíle závodu, kde bude i stanové městečko. Cyklisté se projedou podél Vltavy a dovolíme jim oproti jiným závodům využít i možnosti hákování a jízdy ve skupinkách. Dostanou se až do malebného Českého Krumlova, přes který se budou vracet zpět na místo startu.

Štafetu převezmou PLAVCI, kteří si zaplavou v krásné klidné vodě přímo na Olšině. Kromě plavecké části na ně bude čekat i krátký přeběh po souši a již tradiční občerstvovací stanice. Třetí disciplínou bude tentokrát BĚH. Běžecká trať povede více mimo silnice a spíše po lesních stezkách a směřuje napříč krásnou, ale kopcovitou šumavskou přírodou až na start INLINE BRUSLÍ do Nové Pece. Na bruslaře poté čeká kouzelná trasa po stopách bývalého závodu Stožecká brusle, na trase uzavřené pro motorová vozidla si budou moci naplno vychutnat rychlost svých dobře připravených koleček.

Závěrečný štafetový kolík převezmou bajkeři neboli disciplína HORSKÉ KOLO. Trasy nebudou letos až tak technicky náročné jako v loňském roce, ale kdo zná Šumavu, ten ví, že nemůžou být jiné než krásné s mnoha dechberoucími výhledy na rozmanitou šumavskou krajinu.

RELAX SUNDAY

Nedělní koncept navazuje na premiérový ročník 2016, kdy opět chceme, aby účastníci trávili více času společně a užili si týmovou atmosféru. Po sportovní stránce nebudou nedělní trasy tak dlouhé a náročné jako v sobotu, o to větší důraz klademe na atraktivitu a zajímavá místa, kudy trasy povedou. Opět plně využijeme centrální místo startu a cíle Olšinu, kde všechny závodníky čeká při doběhu skvělá atmosféra a nezapomenutelný sportovní zážitek, ať už se na trasu vypraví jako Single, Couple nebo součást štafety Team of Five. 

Unsere Website verwendet Cookies – so können wir Ihnen das bestmögliche Nutzererlebnis bieten. Beim Weitersurfen auf unserer Website erklären Sie sich mit unseren Datenschutzbestimmungen einverstanden.