HORSKÉ KOLO

WILD SATURDAY, 1.9.: RAČICE - MOST | 42 KM | 1 000 VM

Disciplína horské kolo přichází na řadu jak v sobotu tak v neděli na čtvrtém místě. Ti závodníci, kteří si zvolí horské kolo oba dva dny si užijí jak technických pasáží, kdy se závodník soustředí pouze na terén před sebou, tak i širokých lesních a polních cest s bohatými výhledy. Sobotní úsek patří technice. Trasa, která se na první pohled nemusí zdát svojí 42 km délkou odpovídající motu “Wild Saturday”, bude opravdu divoká po technické stránce. Závodníci pojedou 2 x 21 km dlouhý okruh. Spleť několika single tracků, kde nebudou chybět ani pořádný switchbacky, začínají hned pár metrů za startovní čárou. Trasa zavede bikery k místnímu rybníčku Ressl, kde se závodníci mohou občerstvit a chytit druhý dech, než to začnou stáčet zpátky na Matlydu, kde naberou dech do druhého kola. Po druhém okruhu na zabahněné bikery budou čekat v depu ještě neušpinění běžci, kteří zakončí první závodní den výběhem na Hněvín.

Pro náhled a stáhnutí tratě klikněte na obrázek.  

CALM SUNDAY, 2.9.: RAČICE | 34 KM | 715 VM


Nedělní úsek bude pouze o 8 kilometrů kratší jak ten sobotní, ale rozhodně nebude tak divoký. Jakmile se závodník dostane z Račic ven, najede na příjemné široké lesní a polní cestičky s krásnými výhledy. Po cestě si bude moci prohlédnout například nejvyšší horu regionu Milešovku, kterou už si už z jiného úhlu prohlédli také sobotní silničáři. Trasa vede poklidnou oblastí, kde závodník jenom zřídka narazí na někoho jiného než Gigathleta nebo našeho dobrovolníka. Díky nenáročnosti trasy se zde závodníkům a jejich zvolené rychlosti meze nekladou. Tak jako v sobotu biker předává štafetu poslednímu závodníkovi, tentokrát celého závodu, běžci. 

Pro náhled a stáhnutí tratě klikněte na obrázek.  

Unsere Website verwendet Cookies – so können wir Ihnen das bestmögliche Nutzererlebnis bieten. Beim Weitersurfen auf unserer Website erklären Sie sich mit unseren Datenschutzbestimmungen einverstanden.