Inline brusle

WILD SATURDAY, 1.9. 2018: MOST | 28 KM | 100 VM 

Jeden z nejzajímavějších okruhů v ČR, kde se pořádají oficiální závody MČR v maratonu. Trať je snadná, ale členitá, takže se během bruslení rozhodně nebudete nudit. Na trati se jezdí v běžném provozu tak, že se zatáčí za pravou rukou, nicméně na závody se směr otáčí, takže jsou všechny zatáčky na levou ruku. 

Trať je zajímavá několika malými kopečky (opravdu malými), které příjemně narušují stereotyp rovinek, ale i tak nestojí moc sil, takže se není čeho bát. Není sice tak široká, jako okruh v Račicích, ale pro jednotlivce je naprosto dostačující a vejdete se v pohodě i při předjíždění.

O kvalitě trati svědčí i to, že se na stejném okruhu letos pojede i mistrovství ČR v in-line maratonu.

Pro náhled a stáhnutí tratě klikněte na obrázek.  

CALM SUNDAY, 2.9. 2018: RAČICE | 15 KM | 100 VM

Trasa pro bruslařskou část v Račicích je mezi bruslaři velmi známá pro svou dostupnost z Prahy a také bezpečnost a nenáročnost. Proto se zde pravidelně setkáte s partičkami rychlobruslařů, kteří se zde chystají na své silniční závody. 

Okruh je veden podél veslařského kanálu, tudíž celou dobu bez jakéhokoliv převýšení a sjezdu, stejně tak s minimem zatáček, dá se zde tedy velmi dobře využít dlouhého skluzu a dobré bruslařské techniky. Pro ty, kteří se na bruslích cítí méně jistě pak tento okruh nabízí skvělou možnost, jak si bruslení oblíbit, protože opravdu jediné, na co se zde musíte soustředit je to, jak do výkonu dát všechnu svou sílu a energii, nerozptylují vás žádné přejezdy, ostré zatáčky či špatný povrch. 

Na trati v Račicích se několikrát až do doby, než je vystřídal okruh kolem Matyldy v Mostě, jelo mistrovství ČR v maratonu a půlmaratonu v in-line rychlobruslení.

Tréninkový tip:  Mnohonásobný mistr ČR Matěj Krupka zde bude pořádat v období 11.-12.8. jednodenní či víkendový kemp pro zlepšení a zefektivnění techniky bruslení. Více informací zde.

Pro náhled a stáhnutí tratě klikněte na obrázek.    

Unsere Website verwendet Cookies – so können wir Ihnen das bestmögliche Nutzererlebnis bieten. Beim Weitersurfen auf unserer Website erklären Sie sich mit unseren Datenschutzbestimmungen einverstanden.