SILNIČNÍ KOLO

Wild saturday, 1.9.: RAČICE - MOST | 92 KM | 1 330 VM 

_

Třetí Gigathlon Czech Republic odtsartujeme disciplínou SILNIČNÍ KOLO. Cyklisté zahájit víkend hromadným startem v 6:30 ráno. Trasa vede napříč Ústeckým krajem, z hlavního zázemí závodu v Račicích do centrálního sobotního depa na Matyldě (Most). První půlku trasy ocení především ti závodníci, kteří rádi točí kilometry na dlouhých rovinách. Na 40 km dlouhém úseku od Račic přes Roudnici nad Ladem až po vinařskou oblast Třebívlice na cyklisty nečekají žádné velké kopce, Gigathleti si tak budou moci do syta užít krásné panorama Ústeckého kraje. Druhá polovina závodu od Třebívlic do Mostu dá závodníkům znatelně více zabrat než ta první. Stoupání skrz České Středohoří do výšky 600 m.n.m, přejezd přes tři kopce kolem nejvyšší hory regionu Milešovky a Milešovského Kloce bude odměněno dlouhým sjezdem do vesničky Bílina. Zde si závodníci mohou oddechnout, to nejhorší mají za sebou. Závěrečná krátká houpavá etapa z Bíliny na Matyldu bude příjemný dojezd do cílové brány.

Pro náhled a stáhnutí tratě klikněte na obrázek.  

CALM SUNDAY, 2.9.: RAČICE | 73 KM | 650 VM

Silniční cyklistika druhý den přichází na řadu jako třetí. Štafetu závodníkům předávají plavci. Neděln okruh z Račic přes Roudnici, Budyni nad Ohří Terezín a zpátky do Račic dlouhý 73 km se na “Calm Sunday” může zdát relativně dlouhá, ale co se výškových metrů týká, tak závodníci nastoupají o polovinu méně než v sobotu. Bude to tedy příjemné houpavé točení kilometrů bez velkých kopců.  Zajímavostí na trase bude tedy hned několik (výhled na Říp nebo třeba průjezd Terezínem),  takže se mají cyklisté na co těšit. Štafetu druhý závodní den předávají silničáři svým kolegům na dvou kolách - bikerům. 

Pro náhled a stáhnutí tratě klikněte na obrázek.    

Unsere Website verwendet Cookies – so können wir Ihnen das bestmögliche Nutzererlebnis bieten. Beim Weitersurfen auf unserer Website erklären Sie sich mit unseren Datenschutzbestimmungen einverstanden.