TRASY a DISCIPLÍNY GIGATHLON CZECH REPUBLIC 2018

Gigathlon Czech Republic se poprvé podívá na sever Čech do Ústeckého kraje. Centrální místo pro rok 2018 je Labe Aréna v Račicích, neboli Národní olympijské centrum vodních sportů, kde se konaly mimo jiné ME ve veslování a MS v kanoistice 2017. 

V září 2018 to však bude v Račicích a okolí jiná sportovní podívaná. Na účastníky čeká ve dvou závodních dnech celkem 315 km a 4 345 m převýšení, které musí zvládnout v součtu všech pěti disciplín plavání, inline brusle, běh, silniční a horské kolo. Závodníci absolvují každý den všech pět disciplín v jiném pořadí, nově je v nabídce kromě klasického 2-denního Weekend Gigathlonu také 1-denní varianta, tzv. 1-Day Gigathlon (sobotní nebo nedělní část). Více k jednotlivým kategoriím ZDE

Trasy závodu Gigathlon Czech Republic zavedou účastníky do těch nejhezčích koutů Ústeckého kraje, zejména do Českého středohoří. Sobotní trasy povedou z Račic na Mostecko a ty nedělní se odehrají v okolí centrálního místa Labe Arény. Každá z 10 etap je originální a povede jinými místy, zejména sobotní trasy ponesou známku vysokého sportovního výkonu a budou mít delší vzdálenosti a slušné převýšení. Nedělní trasy budou pro ty, co si vyberou jako startovní variantu Weekend Gigathlon nebo 1 Day Gigathlon - nedělní úsek, opětovnou výzvou a luxusním zakončením krásného sportovního víkendu. 

Poznámka: Aktuální verze tras k 30.5.2018. Trasy budou průběžně aktualizovány a upravovány pořadatelem. 

První disciplínou bude obdobně jako v roce 2017 SILNIČNÍ KOLO. Cyklisté budou mít čest zahájit víkendovou sportovní výzvu hromadným startem v 6:30 ráno, kde se vydají  na rozmanitou pouť napříč Ústeckým krajem z Račic směr Mostecko. Cestou je čeká z počátku rovinatá část trasy přes Roudnici nad Labem kolem hradu Hazmburk podél vinařské oblasti Třebívlice. Odtud začne trasa měnit svůj profil a závodníci zjistí, že i České středohoří má své kopce a kopečky. Výhledy do krajiny budou senzační, trasa zavede účastníky i kolem nejvyšší hory kraje Milešovky a pak se již bude stáčet pomalu ale jistě do cíle na mostecké Matyldě, která se stane hlavním logistickým centrem sobotního závodu.  

Štafetu převezmou na Matyldě PLAVCI, kteří prokřižují tuto vodní nádrž trasou o 3 km. Na břehu Matyldy na ně budou čekat závodníci disciplíny IN-LINE BRUSLE. In-linisti se mohou těšit na unikátní 4 km dlouhý ovál s kvalitním asfaltovým povrchem okolo Matyldy, který obkrouží celkem 7x.

Ze sobotního centra dění na Matyldě, se na svou pouť vydají v předposlední disciplíně závodníci na HORSKÉM KOLE. Gigathleti zmizí v lese, kdy budou kopírovat trasu již tradičního mountainbike závodu "Extreme bike Most". Oproti nedělní trase, si v sobotu přijdou na své především příznivci technického terénu. Na 42 km dlouhé trase po úzkých stezkách se vystřídá několik single tracků, kdy nebudou chybět ani úzké zatáčky tzv. "swichbacky". Po obkroužení místního vrcholku Ressl se závodníci sklouznou zpět na Matyldu, aby předali poslední štafetu dnešního dne, a to nadšencům v disciplíny BĚH. Běžce čeká atraktivní trať o délce 16 km, kde závodníci nastoupají 400 metrů výškových, za které na ně čeká na trase jako odměna hrad Hněvín, odkud se začnou spouštět pomalu do cíle sobotní etapy. 

Atmosféra prvního závodního dne tak vyvrcholí na Matyldě za společného fandění až do dosažení cíle posledním závodníkem.

Poznámka: Aktuální verze tras k 30.5.2018. Trasy budou průběžně aktualizovány a upravovány pořadatelem. 

Nedělní koncept navazuje na první dva ročníky, kdy opět chceme, aby si účastníci užili co nejvíce týmovou atmosféru. Po sportovní stránce nebudou nedělní trasy tak dlouhé a náročné jako v sobotu, o to větší důraz klademe na atraktivitu a zajímavá místa, kudy trasy povedou. Start první disciplíny bude povzbuzením snad pro všechny závodníky. Na trasu se jako vydají IN-LINE BRUSLAŘI, kteří 3 x obkrouží Račický kanál, a tak hned na začátku dne na trase dlouhé 15 km projedou třikrát nedělní centrum dění, kde si budou moci užít atmosféru fanoušků.

Jako druhý přijdou na řadu PLAVCI, kteří vyzkouší na trase 1 km Račický kanál. Třetí disciplínou se již z Račic vzdálíme, a to na 73 km dlouhé trase SILNIČNÍHO KOLA, která nás zavede až k soutoku Labe a Ohře do Litoměřic. 

Ti co zvolí kategorii Single popřípadě Couple si od kola moc neodpočinou a silniční kolo vymění rovnou za HORSKÉ KOLO. Nedělní trasa nebude tolik technická, jako ta sobotní, ale o to víc budou mít závodníci čas užít si místní scenerii, která je opravdu různorodá. Nenáročná trasa dlouhá 34 km skrz lesy a louky potěší zaručeně každého příznivce horských kol.

Tak jak sobotu, tak i neděli zakončí BĚŽCI. Ti se vydají na okruh dlouhý 5,5 km podél račického kanálu, který si dají hned dvakrát, kde je na posledním kilometru do cíle doprovodí biker/supporter a na posledních metrech cílové rovinky i ostatní členi týmu.

Po celý den plně využijeme centrální místo startu a cíle - Labe Arénu v Račicích, kde všechny závodníky čeká při doběhu skvělá atmosféra a nezapomenutelný sportovní zážitek, ať už se na trasu vypraví jako Single, Couple nebo součást štafety Team of Five. 

Zde můžete nahlédnout do naší fotogalerie z TEST TOUR I, která proběhla poslední dubnový víkend. 


Unsere Website verwendet Cookies – so können wir Ihnen das bestmögliche Nutzererlebnis bieten. Beim Weitersurfen auf unserer Website erklären Sie sich mit unseren Datenschutzbestimmungen einverstanden.