TRASY a DISCIPLÍNY GIGATHLON CZECH REPUBLIC 2019

Trasy (odkazy na jednotlivé mapy) aktualizovány v pátek 30.8.2019. (21:45).

Letos při 4. ročníku zavítá Gigathlon do Ústeckého a Středočeského kraje, těšit se můžeme na víkend plný sportu, kdy na závodníky čeká celkem 271 km a 1 827 m převýšení, a to v součtu všech pěti disciplín plavání, inline brusle, běh, silniční a horské kolo. Gigathleti absolvují každý den všech pět disciplín v jiném pořadí. Kromě klasického 2denního Weekend Gigathlonu  je v nabídce také 1denní varianta, tzv. 1-Day Gigathlon (pouze nedělní část). Více k jednotlivým kategoriím ZDE. 

Hlavním centrálním místem bude jako již vloni opět Labe Aréna Račice, odkud odstartují sobotní i nedělní trasy. Sobotní trasy povedou z Račic na Mělnicko, kde pro závodníky vytvoříme v Camp Mělník druhé hlavní zázemí a start/cíl pro většinu sobotních disciplín. Nedělní trasy mají kratší vzdálenosti a všechny startují a končí v Labe Aréně v Račicích, kde opět čekáme v cíli famózní atmosféru.

AMBITIOUS SATURDAY

Poznámka: Aktuální verze tras k 17.5.2019. Trasy budou průběžně aktualizovány a upravovány pořadatelem. 

Historicky poprvé odstartují český Gigathlon letos PLAVCI. V 7:00 hodin ráno na ně čeká hromadný start ze zbrusu nového mola račického kanálu, proplavou celým kanálem v drahách, které jinak běžně slouží veslařům či kanoistům. Štafetu od plavců po 2,2 km plavání a 100 m běhu převezmou závodníci v disciplíně INLINE BRUSLE, kteří na zahřátí obkrouží jednou kolem kanálu, aby se poté vydali po krásné Labské stezce směr Mělnicko. Po cestě se jim ukážou krásné výhledy na samotné Labe a zámek Mělník. Svoji trasu zakončí v hlavním centru sobotního závodu v Camp Mělník.

Odtud pokračují BIKEŘI na svůj 43 km dlouhý a příjemně houpavý okruh po Kokořínsku. Trasa horského kola vede po většinu závodu po krásných lesních stezkách a bude jedním z highlights tohoto ročníku. Předposlední disciplínou bude letos BĚH, běžci se mohou těšit na rozmanitou trasu kolem zámku Mělník podél Labe až k soutoku s Vltavou vedenou přes poklidné polní i asfaltové cesty bez velkého provozu. První závodní den zakončíme disciplínou SILNIČNÍ KOLO. Královská etapa zavede silničáře podobně jako bikery opět na malebné Kokořínsko a měří 60 km, což je oproti předchozím ročníkům menší porce kilometrů i převýšení. Důvodem je oprava mostu ve Štětí, která nás donutí etapu ukončit v loděnici ve Štětí. Zde bude závodníkům změřen cílový čas a odtud se následně přesunou romantickým přívozem do Hněvic na druhou stranu Labe a poté zpět do Labe Arény v Račicích. 

SPECIÁLNÍ PRAVIDLO PRO KATEGORIE COUPLE (1.DEN)

V případě kombinace disciplín plavání a horské kolo hrozí nebezpečí, že tento závodník dorazí na Mělník na předávku později než jeho partner/ka z Couple týmu závodící v disciplíně inline brusle. Abychom tuto kombinaci umožnili, budeme případný časový handicap od příjezdu závodníka na inline bruslích až do startu závodníka na horském kole neutralizovat. 

DELICIOUS SUNDAY

Poznámka: Aktuální verze tras k 17.5.2019. Trasy budou průběžně aktualizovány a upravovány pořadatelem. 

Nedělní koncept závodu je postaven tak, aby si účastníci užili co nejvíce týmovou atmosféru a kromě kategorie Weekend Gigathlon na startu přivítáme i závodníky v kategorii 1-Day Gigathlon. Po sportovní stránce nebudou nedělní trasy tak dlouhé a náročné jako v sobotu.

Po celý den plně využijeme centrální místo startu a cíle - Labe Arénu v Račicích, kde všechny závodníky čeká při doběhu skvělá atmosféra a nezapomenutelný sportovní zážitek, ať už se na trasu vypraví jako Single, Couple nebo součást štafety Team of Five.

Intervalový start čeká od 7:00 hodin ráno na ty účastníky Weekend Gigathlonu, kteří mají ze soboty ztrátu max. 60 minut na první závodníky ve své kategorii. Všichni ostatní včetně 1-Day Gigathletů se na start postaví v 8:00 hodin, kdy je čeká první disciplína dne SILNIČNÍ KOLO. Trasa o délce ca. 61 km jistě rozdělí startovní pole na menší skupinky. 

Po příjezdu silniček přijdou na řadu PLAVCI, kteří opět vyzkouší vodu v račickém kanále, tentokrát je čeká poloviční vzdálenost z předchozího dne, poplavou 1 km. 

Ti co zvolí kategorii Single, popřípadě Couple kategorii, si od kola moc neodpočinou a znovu se vyhoupnou do sedel v disciplíně HORSKÉ KOLO. Díky opravě mostu ve Štětí zůstáváme i v této disciplíně v okolí Labe arény, nedělní trasa bude technicky méně náročná než ta sobotní, 17,5 km dlouhý okruh vedoucí skrz okolní lesy a louky absolvují bikeři hned dvakrát. 

BĚŽCI si zopakují loňskou trasu a čeká je rovinatý okruh dlouhý 5,25 km podél račického kanálu, který si dají hned dvakrát. Letos finišovat nebudou, výzvu dokončit letošní Gigathlon na sebe totiž vezmou INLINE BRUSLAŘI, kteří 3x obkrouží račický kanál, a budou na své trase dlouhé 15 km hned třikrát projíždět cílovou zónou, kde si budou moci užít báječnou atmosféru. Jak již bývá na Gigathlonu zvykem, na posledním okruhu je do cíle může doprovodit biker/supporter a na posledních metrech cílové rovinky i ostatní členové týmu.  


Unsere Website verwendet Cookies – so können wir Ihnen das bestmögliche Nutzererlebnis bieten. Beim Weitersurfen auf unserer Website erklären Sie sich mit unseren Datenschutzbestimmungen einverstanden.