Off the main road | 2-4. Září 2016 | 267,2 km | 5 143 VM

FREAKY SATURDAY

V sobotu v čase východu slunce čeká na všechny Gigathlety start velkého sportovního svátku, první Gigathlon mimo území Švýcarska. Stovky účastníků z celého světa se postaví na startovní čáru v disciplíně INLINE BRUSLE >>. Dobrý start do závodu, ať už jako Single, Couple nebo Team of Five, nepřepálit to a dobře rozložit síly na 22km dlouhé trati s 200m převýšení, to bude cílem každého závodníka. Trať povede podél Lipenské přehrady po hlavní silnici směrem na Frymburk a po krásné cyklostezce zpět. 

V Lipně n.V. vedle přístaviště Marina Lipno na konci kolonády budeme mít hlavní zázemí a cyklistická depa. V druhé disciplíně se ke slovu dostane SILNIČNÍ KOLO >>. Celkem 82 km a 1548 m převýšení je určitě největší fyzická nálož během celého dne, odměnou pro cyklisty bude průjezd centrem Českého Krumlova anebo kolem historického hradu Rožmberk

Zcela netradičně až na třetím místě bude PLAVÁNÍ >> na 2,9 km. Pro některé páry a zejména pak pro kategorii Single zcela nová věc, na kterou by se měli svědomitě fyzicky připravit. Plavci nejprve poplavou podél hlavní pláže, aby se pak vrátili zpět na vrchol přístaviště Marina, odkud už budou směřovat k areálu Loděnice v Lipně nad Vltavou. Cestou tam i zpět ještě absolvují krátký přeběh s proběhnutím brány v blízkosti kempu Modřín, kde na ně kromě občerstvovací stanice bude čekat určitě aplaus od diváků a podpůrného týmu. O bezpečnost plavců se postarají čluny a kajaky rozmístěné podél celé trati. 

Nedočkavě je budou vyhlížet kamarádi z týmu, kteří mají v lásce HORSKÉ KOLO >> a na které čeká jedna z nejkrásnějších etap závodu v délce 47 km (1 299 m převýšení) vedoucí přes Vyšší Brod s průjezdem přes zahrady cisterciáckého kláštera, pohraniční průjezd v blízkosti Rakouska a místních větrných elektráren a také výjezd na nejvýše položený hrad v ČR Vítkův hrádek (1035 m.n.m). 

Finiš prvního dne nemůže obstarat nikdo jiný než fenomén posledních let, a to BĚH >> o délce 21 km a 370m převýšení. Odměnou všem účastníkům bude nejen potlesk a obdiv kamarádů a diváků v cíli, ale také možnost vyběhnout si až nahoru populární turistický magnet Lipenska, 40 m vysokou Stezku v korunách stromů. Kdo ví, třeba si někdo troufne sjet dolů i tobogánem?

RELAX SUNDAY

Stanové městečko v kempu Modřín v Lipně n.V. ožije opět v nedělních ranních hodinách, kdy na účastníky čeká druhá etapa ve všech pěti disciplínách. Účastníky čeká zhruba poloviční porce kilometrů a výškových metru oproti sobotě. Všechny disciplíny se pojedou po jiných trasách než v sobotu. Závodníci se budou pohybovat v okolí Lipenské přehrady mezi Lipnem n.V., Frymburkem a Frýdavou. 

Úvod obstarají PLAVCI >>, kteří se přívozem dostanou na Králičí ostrov, kde spolu s živými králiky odstartují hendikepově směr přístaviště Marina, kde majestátně proplují mezi kotvícími plachetnicemi. Na SILNIČNÍM KOLE >> (51 km a 884 m převýšení) se dostaneme až k sousedům do Rakouska s návratem do Frýdavy, kde odstartují svou jezerní štaci INLINE BRUSLAŘI >> (12km a 80m převýšení), kteří se vrátí zpět do centra dění na Marinu Lipno. Následně vyrazí "BAJKEŘI" >> (18 km), na které čeká relativně tučná porce 611 výškových metrů, která bude ale plně vykompenzovaná opravdovou lahůdkou v podobě dvou single tracků. První na již odzkoušené trase pod lanovkou a druhý čerstvě vybudovaný Single Trail Frymburk. Dotažení celého víkendového snažení do cíle bude opět na BĚŽCI >> (9,5 km a 151 výškových metrů), který se vydá nejprve v protisměru MTB trati, aby se pak napojili na Jezerní stezku z Frymburka až do Lipna, kde očekáváme bouřlivou atmosféru a kde si běžci vychutnají sladkou tečku v podobě závěrčného finiše jak s diváky, tak hlavně se svými kamarády z týmu. 

Gigathleti, kteří absolvují celý závod v kategorii Single nebo Couple, se dočkají v cíli speciální odměny, pro finišmana štafety Team of Five se stane průběh cílem spolu se svými ostatními kamarády společným zážitkem, na který budou všichni ještě dlouho vzpomínat.

Unsere Website verwendet Cookies – so können wir Ihnen das bestmögliche Nutzererlebnis bieten. Beim Weitersurfen auf unserer Website erklären Sie sich mit unseren Datenschutzbestimmungen einverstanden.